flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗАТВЕРДЖЕНО
Загальними зборами колективу
Львівського апеляційного
господарського суду
протокол від 12.08.2011р.
 
 
П Р А В И Л А
внутрішнього трудового розпорядку
Львівського апеляційного
 господарського суду
 
 
1. Загальні положення
1.1 Правила внутрішнього трудового розпорядку (в подальшому — Правила) мають на меті забезпечити зміцнення трудової дисципліни, раціональне використання робочого часу, високу якість та підвищення продуктивності праці і ефективність діяльності Львівського апеляційного господарського суду.
1.2  Питання, які пов'язані із застосуванням цих Правил, вирішуються керівництвом Львівського апеляційного господарського суду в межах наданих йому прав.
1.3 Правила поширюються на всіх працівників Львівського апеляційного господарського суду незалежно від порядку призначення їх на посаду. Недодержання або порушення вказаних Правил тягне передбачену діючим законодавством відповідальність.
 
2. Порядок прийняття та звільнення працівників
2.1 Судді Львівського апеляційного  господарського суду  призначаються на посаду та звільняються з посади у порядку, встановленому Законом України «Про судоустрій і статус суддів України». Інші працівники приймаються на роботу та звільняються з роботи у порядку, визначеному КЗпП України, а державні службовці – КЗпП України та Законом України «Про державну службу».
2.2 При прийнятті на роботу від працівників суду вимагається:
2.2.1 подання трудової книжки, оформленої в установленому порядку. Звільнені з лав Збройних Сил зобов'язані пред'явити також військовий квиток;
2.2.2 пред'явлення паспорта громадянина України;
2.2.3 при прийнятті на роботу на посаду державного службовця — подання копії диплома або іншого документа про одержання освіти або професійної підготовки.
Забороняється вимагати від працівників при прийнятті на роботу документи, подання яких не передбачено законодавством.
Прийняття на роботу працівників (крім суддів) оформляється наказом керівника апарату Львівського апеляційного господарського суду, який оголошується працівнику під розписку.В наказі зазначається найменування посади згідно зі штатним розписом та відомості про оплату праці.
2.3 При прийнятті на роботу у Львівський апеляційний господарський суд  керівництво суду або за його дорученням інша посадова особа знайомить працівника з:
2.3.1 посадовими обов'язками, умовами праці, її оплати та правами, наданими працівнику;
2.3.2 діючими в суді загальнообов'язковими нормами з техніки безпеки, охорони праці та протипожежної охорони;
2.4 Припинення трудового договору може мати місце тільки на підставі та в порядку, встановленому законодавством.
2.5 В день звільнення працівнику видається його трудова книжка із внесеним записом про звільнення і проводиться остаточний розрахунок з ним. Запис про причини звільнення здійснюється в трудовій книжці згідно з формулюванням діючого законодавства і з посиланням на відповідну статтю (пункт статті) закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.
 
3. Основні обов’язки працівників Львівського апеляційного господарського суду
3.1 Працівники Львівського апеляційного господарського суду зобов’язані:
3.1.1 працювати чесно і сумлінно, додержуватись трудової дисципліни, своєчасно і точно виконувати розпорядження керівництва суду і своїх безпосередніх керівників, використовувати робочий час для продуктивної праці, вести себе гідно і утримуватись від дій, які перешкоджають іншим працівникам виконувати їх трудові обов'язки;
3.1.2 підвищувати продуктивність своєї праці і свою професійну кваліфікацію, забезпечувати дотримання встановлених строків виконання та порядку оформлення документів Львівського апеляційного господарського суду ;
3.1.3 вживати заходів щодо негайного усунення причин і умов, які перешкоджають або утруднюють нормальну діяльність суду і своєчасно повідомляти про це керівництво суду;
3.1.4 підтримувати своє робоче місце та службове приміщення у порядку й чистоті, дотримуватися встановленого порядку зберігання матеріальних цінностей і документів, не допускати їхньої втрати або псування.
3.2 Коло обов'язків, які виконує кожний працівник на своїй посаді, обумовлюється посадовими інструкціями та положеннями, що затверджуються керівником апарату  суду в  установленому порядку.
 
4. Робочий час
4.1 Нормальна тривалість робочого часу  не може перевищувати 40 годин на тиждень. Установлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями – суботою та неділею.
4.2 Напередодні святкових та неробочих днів, що визначені статтею 73 КЗпП України, тривалість роботи працівників скорочується на одну годину.
4.3 Для працівників Львівського  апеляційного господарського суду встановлюється такий час початку і закінчення роботи та перерви на обід :
-         початок роботи        з   9.00
-         перерва на обід        з  13.00 до 13.45
-         закінчення роботи   о  18.00  ( в п’ятницю о 16.45 )
4.4 Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи працівники суду зобов’язані, за наказом голови суду або  керівника апарату суду, з’явитися на роботу у вихідні, святкові та неробочі дні, робота за які компенсується відповідно до чинного трудового законодавства.
4.5 До початку робочого дня кожний працівник  зобов’язаний відмітити свій прихід на роботу через комп’ютерну систему »Облік робочого часу», як і вихід зі суду після закінчення робочого дня.
4.6 Працівник, який з’явився на роботу у нетверезому стані, не допускається до роботи в цей день і питання про його відповідальність вирішується відповідно до чинного  законодавства.
4.7 У випадку несвоєчасної явки на роботу або дострокового залишення свого робочого місяця від винної особи одержується письмове пояснення та до неї застосовується передбачені законодавством заходи дисциплінарного характеру.
4.8 Питання зміни часу початку та закінчення роботи для окремих працівників при необхідності вирішується головою суду чи керівником апарату суду в індивідуальному порядку.
4.9 Працівникам надаються щорічні основні та додаткові відпустки із збереженням  на їх період місця роботи і заробітної плати відповідно до чинного законодавства України.
4.10 Суддям надається щорічна основна  оплачувана відпустка тривалістю 35 календарних днів  та  додаткова відпустка тривалістю 15 календарних днів за  стаж роботи на посаді судді більше 10 років.  Державним службовцям  надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів. У разі наявності стажу державної служби понад 10 років державному службовцю надається додаткова оплачувана відпустка за вислугу років на державній службі тривалістю до 15 календарних днів у порядку, встановленому законодавством.
4.11 Службовцям та іншим працівникам надається  щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних дні. 
Черговість надання відпусток суддям  визначається графіком, який затверджується головою суду на кожен календарний рік не пізніше 15 січня.
Черговість надання відпусток працівникам апарату суду  визначається графіком, який затверджується керівником апарату суду на кожен календарний рік не пізніше 15 січня.
Графік доводиться до відома всіх працівників під розпис.
Також працівникам надаються  соціальні відпустки,  відпустки у зв’язку з навчанням та відпустки без збереження заробітної плати.
4.12 За рішенням голови або керівника апарату Львівського  апеляційного господарського суду,  у зв’язку  з невідкладною виробничою необхідністю працівник може бути відкликаний із щорічної або додаткової відпустки. Частина невикористаної відпустки надається у будь-який інший час  відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році.
 
5. Заохочення за успіхи в роботі
5.1 За зразкове виконання  службових обов’язків, тривалу і бездоганну працю  та інші досягнення в роботі застосовуються такі види заохочення:
-         оголошення подяки;
-         преміювання;
-         нагородження почесною грамотою;
5.2 Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судді  до виходу у відставку або на пенсію можуть бути нагородженими державними нагородами, а також будь якими іншими нагородами, відзнаками, грамотами органів державної влади та органів місцевого самоврядування, окрім тих державних, або будь яких інших нагород, відзнак, грамот, пов’язаних із здійсненням правосуддя.
5.3 За особливі трудові досягнення державні службовці та інші працівники можуть представлятись до державних нагород та присвоєння почесних звань.
5.4 Заохочення оголошуються в наказі  голови або керівника апарату Львівського апеляційного господарського суду, доводяться до відома працівника або всього колективу і заносяться до трудової книжки працівника.
 
 
6. Відповідальність за порушення трудової дисципліни
та незадовільне виконання службових обов’язків
6.1 Відповідно до статті 88 Закону України «Про судоустрій і  статус суддів» до суддів Львівського  апеляційного господарського суду  може застосовуватися дисциплінарне стягнення у виді догани .
Інформація про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності оприлюднюється на офіційному веб-порталі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення суддю не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, він вважається таким, який не має дисциплінарного стягнення.
Дисциплінарне стягнення, накладене на суддю, може бути достроково знято Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за пропозицією Ради суддів господарських судів України.
6.2 До державних службовців та інших працівників Львівського  апеляційного господарського суду за невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків, перевищення своїх повноважень та скоєння вчинків, які дискредитують апеляційний господарський суд, застосовуються дисциплінарні стягнення, передбаченні діючим законодавством:
-            догана;
-            звільнення.
6.3 Незалежно від накладення дисциплінарного стягнення керівник апарату суду має право позбавити працівника премії частково чи повністю за допущене порушення трудової та виконавчої дисципліни, невиконання функціональних обов’язків, низьку ефективність праці.
6.4 Дисциплінарне стягнення застосовується за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з його виявлення, не рахуючи відсутність працівника на роботі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.
Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
До накладення стягнення від порушника трудової дисципліни повинно бути отримано пояснення, яке не може бути перешкодою для накладення стягнення.
Стягнення оголошується в наказі і повідомляється працівнику під розпис.
6.5 Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення. Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж  проявив себе як сумлінний працівник, стягнення може  бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.
6.6 До державних службовців крім дисциплінарного стягнення, передбаченого чинним законодавством про працю в Україні, відповідно до статті 14 Закону України «Про державну службу» можуть застосовуватися такі заходи дисциплінарного впливу:
-         попередження про неповну відповідальність;
-         затримка до одного року у присвоєнні чергового рангу або у призначенні на вищу посаду.
Правила внутрішнього трудового розпорядку  доводяться до відома усіх працівників  Львівського  апеляційного господарського суду під особистий розпис та розміщуються у доступному для всіх працівників місці.